KDV’den istisna olan teslim ve hizmetlerde tevkifat söz konusu olmaz... Fatura düzenleme ve amortisman ayırma sınırı 2017 yılı için 900-TL'dir ... İndirimli orana tabi işlemlerden doğan KDV iade taleplerinde iade konusu yapılamayacak kısım 2017 yılı için 21.400-TL.dir ... Gelir Vergisinden istisna kıdem tazminatı tavanı 01.07.2017-31.12.2017 döneminde 4.732,48-TL.dir ... Hizmet süresi ne olursa olsun 18 yaşından küçük 50 yaşından büyük işçilerin yıllık izin hakları 20 gündür...
TMS/TFRS   |   SPK Mevzuatı   |   Vergi Mevzuatı   |   SGK Mevzuatı 
EYBİS üzerinden yetkilendirilme başvuruları.
Duyuru
EYBİS üzerinden yetkilendirilme başvuruları.

Kurumumuz internet sitesinde yer alan EYBİS menüsü üzerinden yetkilendirilme başvurularının alınmasına ilişkin çalışmalar tamamlanmış olup, söz konusu alan üzerinden başvuru alma işlemleri başlamış bulunmaktadır.

Daha önce bu sisteme veri girişlerini yapan meslek mensupları gerekli eksikliklerini tamamlayarak, sisteme ilk kez giriş yapacak meslek mensupları ise gerekli alanlara veri girişlerini yaparak, ilgili alan üzerinden yetkilendirme başvurusunda bulunabilirler.

Yetkilendirilme başvurularının tarafımızca değerlendirilmesinde, uygulamalı mesleki eğitim ile mesleki tecrübe süreleri büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle bu alanlara veri girişi yaparken, her başlık için hazırlanmış olan yardım metinlerini dikkatli bir şekilde okumanız ve veri girişlerini söz konusu yardım metinlerinde yer alan açıklamalar doğrultusunda yapmanız, başvurunuzun hızlı bir şekilde değerlendirilmeye alınması açısından büyük önem arz etmektedir.

Sisteme yükleme yaparken karşılaşabileceğiniz sorunlarla ilgili teknik destek almak için lütfen eybis@kgk.gov.tr  mail adresine mesaj gönderiniz.

Başvuru işlemlerini  https://eybis.kgk.gov.tr adresinden yapabilirsiniz.