Fatura Düzenleme ve Amortisman Ayırma Sınırı 2014 yılı için 800-TL'dir… Yönetim kurulu karar defterinin kapanış onayı izleyen dönemin 1. ay sonuna kadar yaptırılır ... İndirimli orana tabi işlemlerden doğan KDV iade taleplerinde iade konusu yapılamayacak kısım 2014 yılı için 17.700-TL.dir... Ortağın borcuna işletilen faiz KDV'ye tabidir... En az üç nüsha düzenlenmeyen sevk irsaliyesi hiç düzenlenmemiş sayılır...
TMS/TFRS   |   SPK Mevzuatı   |   Vergi Mevzuatı   |   SGK Mevzuatı 
Maaş için boşanmada sürpriz karar!
Babasından kalan yetim aylığını alabilmek için hileli şekilde boşanan kadınlar için Yargıtay'dan açıklama: "Boşandıktan sonra eşlerin bir arada yaşamasını engelleyen bir kanun yok. Boşananların birlikte yaşaması maaş almak için yapılan hilenin kanıtı olamaz"

Babasından kalan yetim aylığını alabilmek için hileli şekilde boşanan kadınların sayısının 60 bin olduğu tahmin ediliyor.

SGK hileli boşanma nedeniyle bugüne kadar 14 bin kişinin maaşını kesti. SGK boşanmanın hileli olduğunu ‘ayrıldıkları halde birlikte yaşama’ şartına dayandırıyor.

Yargıtay geçen hafta SGK’nın açtığı bir davada “Boşandıktan sonra eşlerin bir arada yaşamasını engelleyen bir kanun yok. Boşananların birlikte yaşaması maaş almak için yapılan hilenin kanıtı olamaz” diye karar verdi.

Bu karar emsal teşkil edecek.

Kaynak: Posta 

Etiketler : Yetim aylığı     hileli boşanma     sgk     yargıtay